۱۳۹۸-۰۸-۰۷

سوگواران رضوی به سوگ و ماتم حضرت شمس الشموس (ع) نشستند

مراسم سوگواری اندوه عالم آل محمد (ص) در سازمان موقوفات یزد و کرمان برگزار شد.

اللَّهُمَّ صَلِّ عَلَى عَلِيِّ بْنِ مُوسَى الرِّضَا الْمُرْتَضَى الْإِمَامِ التَّقِيِّ النَّقِيِ‏
وَ حُجَّتِكَ عَلَى مَنْ فَوْقَ الْأَرْضِ وَ مَنْ تَحْتَ الثَّرَى الصِّدِّيقِ الشَّهِيدِ
صَلاَةً كَثِيرَةً تَامَّةً زَاكِيَةً مُتَوَاصِلَةً مُتَوَاتِرَةً مُتَرَادِفَةً كَأَفْضَلِ مَا صَلَّيْتَ عَلَى أَحَدٍ مِنْ أَوْلِيَائِكَ‏

بارالها درود و رحمت فرست بر على بن موسى الرضا‌(ع) پيشواى پسندیده‌‌ و پارسا
و حجت تو بر هر كه روى زمين است و هر كه زير خاك است. شهید بسيار راستگو.
درود و رحمتى فراوان، كامل، با بركت، متصل، پيوست، پياپى و مکرر همانند بهترين تحیت و سلامی كه بر يكى از اولياء خود فرستادى.

روز‌های پایانی ماه صفر، روز‌های سوگ خاندان سراسر نور نبی مکرم اسلام (ص) است و هزاران عاشق و شیدای اهل بیت (ع) در عزای رحلت پیامبر نور و مهربانی و شهادت فرزندان پاک ایشان، حضرت امام حسن مجتبی (ع) و سلطان خراسان، حضرت امام رضا (ع)، غرق در سوگ و ماتم هستند.

نام مشهدالرضا که بر زبان می‌آید، دل ها به آسمان‌پر می‌کشد و زائر حرم آقا می‌شود؛ قطعه‌ای از بهشت خداوند در مشهد است که همیشه ملجَاُ و پناه دلداده‌گان و عاشقان بوده و آرامش و قرار خود را در آن جست وجو کرده اند؛ همه مردم باور دارند که امام مهربانی ها، میزبانی است مهربان برای آن‌ها که زائر او می‌شوند زیارتی به پاکی یک سلام از راه دور...

سازمان موقوفات آستان قدس رضوی نیز به همراهی عده ای از دوستداران و سوگواران در اندوه عالم آل محمد شب های پایانی صفر را در محل سازمان مرکزی  به عزاداری پرداخت و شهادت آن امام همام را به محضر امام زمان (عج) تسلیت عرض نمود.

شایان ذکر است در این مراسم که طی چهار شب برگزار شد ، حجج الاسلام سید محمد حسین صدر و سید حسین حسینی قمی به سخنرانی پرداختند و در ادامه با مدیحه سرایی ذاکران اهل بیت عصمت و طهارت علیهم السلام  به عزای آن بزرگواران به سوگ نشستند.

 

افزودن دیدگاه جدید

متن ساده

HTML محدود

Image CAPTCHA
کاراکترهای نمایش داده شده در تصویر را وارد کنید